Resim Yapmak Bir Yetenek Mi! Resim Yapma Tüyoları

Resim yapma yeteneğine kimi doğuştan sahip olurken kimisi de sonradan bu yeteneği kazanabilir. Elbette doğuştan yetenekli olanlar çok şanslı da olsa resim yapmak sonradan da öğrenilecek bir sanattır. Yeterince uğraş verilirse, kişi kendine inanır ve uğruna savaş verirse sonu çok güzel olacaktır.

Resim yeteneği size doğuştan gelmediyse bile sonradan kazanabilirsiniz. Bunun farkında olarak işe başlayın. Sizler için resim yapma tüyoları ve diğer detayları hazırladık. Şimdi ayrıntılara geçelin.

Resim Kursuna Yazılın

resim yapma tüyolarıPin
resim yapma tüyoları

Evinizde kendi kendinize elbette resim çizebilirsiniz fakat bu şekilde bir noktaya kadar gelebilirsiniz. İnternetten videolar izleyerek de resim yeteneğinizi geliştirebilirsiniz ancak bir resim kursuna yazıldığınız takdirde kendinizi çok iyi geliştirebilirsiniz. Kursta sizi eğitecek eğitmenlerin her bir sözü ve her bir tavsiyesinin sizi bir adım ileriye taşıyacağını unutmayın.

Pratik Yapın

Resim yapma tüyoları ile yetenek elde etmek ne yazık ki bir günde elinize geçmez. Pratik yapmak iyi resim çizebilmenin en önemli püf noktasıdır. Ne kadar çok pratik yaparsanız bu alanda kendinizi o kadar çok geliştirirsiniz. Eviniz belki bu yüzden sayfalarca yarım bırakılmış kağıtlarla dolup taşacak ama sonunda o kağıtlardan bir tanesi tam hayalinizdeki gibi olacak.

Doğru Kalemler Seçin

Bunu bir fitness salonunda spor yaparken rahatsız edici bir pantolon giymek gibi düşünebilirsiniz. Yanlış ürün seçimi yanlış sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden kullandığınız kalem çeşidi resim yaparken oldukça önem arz eder. İnce uçlu mu, kalın uçlu mu yani hangi tür resim kalemi seçeceğiniz önemli bir püf noktasıdır.

Eleştirilere Açık Olun

Resim yeteneği gelişmesi açısından eleştirilere açık olmak önemlidir. Çevrenizdeki insanlar bırakın çizimlerinizi incelesinler. Sizin göremediğiniz yanlışları size söylemelerine izin vererek kendinize iyilik etmiş olursunuz. Kimi zaman çizim yaparken sizin göremediğiniz ufak kusurları onların görmesine izin verdiğiniz zaman bir adım ileri gitmiş olursunuz.

Pes Etmeyin

Hayatta bir şeyler başarmak istiyorsanız zorlu yollardan geçebilirsiniz. Kimi zaman yorulacak kimi zaman pes etmek isteyeceksiniz. İçinizdeki o sese kulak asmadan yolunuza bakın. O ses sizi yalnızca aşağı çekecektir. Önünüze çıkan tüm engelleri bir bir aşın. Kimsenin hayalleriniz önünde durmasına izin vermeyin.

Böylece Resim Yapma Tüyoları konusuna değinmiş olduk. Daha fazlası için ”Genel” kategorimizi takip etmenizi tavsiye ederiz. Tüm soru, öneri ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz

Oyla post
Yorum yapın