Mutlaka İzlemeniz Gereken Araba Filmleri (8 Popüler Film)

Dünya sinemasında arabalarla ilgili pek çok film bulunur. Bu filmler arasında bazıları oldukça kaliteli düzeydedir. Gerçekten izlemeye değer belli başlı araba filmleri mevcuttur. Sizler için mutlaka izlemeniz gereken araba filmleri listesi hazırladık. Şimdi bu 8 popüler filme yakından bir göz atalım.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Araba Filmleri – Top 8

Mutlaka İzlemeniz Gereken Araba Filmleri - Top 8Pin
Mutlaka İzlemeniz Gereken Araba Filmleri – Top 8

1- Mad Max (Çılgın Max)

Mad Max film serilerinin her biri bu kaliteli araba filmleri arasında yer alır. Yayınlandığı dönemde çok ses getiren ve kaliteli bir filmdir.

Bu seriler arasında 1979 yılında yayınlanan filmin ilk serisi büyük ilgi görmüştür. Mad Max birçok araç ve motosiklete sahip biridir. Mel Gibson, bu rolde resmen çığır açtı. Fakat 1973 Ford Falcon XB GT aracı Mel Gibson’u bile geride bırakmayı başardı. Ancak bu model ABD’de hiç satılmadı.

2- The Last Amerikan Hero

Film tam anlamıyla Amerikan hikâyesini yansıtıyor. Mutlaka izlemeniz gereken araba filmleri listesinde 2. Sırada bulunan The Last Amerikan Hero, 1973 yapımıdır. Jeff Bridges’i bir NASCAR yarışçısı olmak için kaçak içki işini bırakan, baş belası bir genç olarak anlatıyor. Filmin konusu 1965 yılında yayınlanan bir makaleden esinlenerek çekildi. Ayrıca yaşanmış bir olaydan uyarlanmıştır. Araçları seven ve Jeff Bridges hayranı olan herkesin izlemesi gereken bir filmdir.

3- Vanishing Point (Ölüm Noktası)

Ölüm noktası 1971’de çekilmiş bir aksiyon filmidir. Film Kowalski isminde bir karakteri anlatıyor. Denver’den Los Angeles’a rekor bir sürede araba teslimi konu alınıyor. Filmdeki sürüş sahneleri muazzam derecede başarılı. Klasik bir Challenger izlemek için vakit ayırmaya değer bir film.

4- Need For Speed (Hız Tutkusu)

Film popüler video oyunu serisine dayanıyor. Hızlı ve öfkeli filmi ile ortak noktaları bulunuyor. Arabalarla ilgili eğlenceli bir film arıyorsanız kesinlikle izlemeye değer bir film.

5- The Gumball Rally (Delice Yarışanlar)

Delice Yarışanlar filmi 1976 yılında çekilmiştir. Film gerçek bir hikayeye dayanıyor. Filmdeki konu kıyıdan kıyıya giden yasadışı bir yolda yapılan araba yarışını anlatıyor. Eğer eğlenceli, komik ve aksiyon dolu bir film arıyorsanız mutlaka izlemeniz gereken bir filmdir.

6- Amerikan Graffiti (Gençlik Yılları)

Gençlik yılları filmi, lise öğrencilerinin üniversiteye gitmeden önceki son gecelerini anlatıyor. Yarış konulu filmde, oldukça ünlü ve sevilen oyuncular mevcut.

7- Christine

Christine, araba konulu bir korku filmidir. Çalışkan bir çocuk ve saf kötülüğü içeren bir araba konu ediliyor. Film, Stephen King’in kitabından uyarlanmıştır. Farklı tarzda bir korku filmi arayanların izleyebileceği bir yapımdır.

8- Yolun Sonu

Film 1981 yılında çekilen, pek çok muazzam sahne içeren bir yapımdır. Ayrıca yoğun komedi içeren sahnelerde vardır. Yarışçı olan takımlar hiçbir kısıtlama olmadan kros yolunda yarışacaktır. Hem aksiyon hem de gülmek isteyenler için tavsiye ediyoruz.

Böylece Mutlaka İzlemeniz Gereken Araba Filmleri (8 Popüler Film) konusuna değinmiş olduk. Daha fazlası için ”Genel” kategorimizi takip etmenizi tavsiye ederiz. Tüm soru, öneri ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz

Oyla post
Yorum yapın