Hangi Hareketler Göbek Eritir? (3 Pratik Egzersiz)

Günümüzde birçok insan göbek ve çevresindeki yağlardan şikayetçi. ”Ne yaparsam yapayım göbeğim erimiyor” diyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Oysa egzersiz ve spor, kişilerin yağ yakımında oldukça etkili yöntemler arasında yer alıyor. Peki, hangi hareketler göbek eritir? Kısa süre içerisinde fazla kilolarınızdan kurtulmak için yazımızı okumaya devam edin.

Hangi Hareketler Göbek Eritir? Yağlarınızdan Kurtulun!

Göbek çevresi yağlarından kurtulmak için birtakım egzersizler bulunuyor. Bazı sporcular bölgesel olarak zayıflamanın mümkün olmadığını söyleseler de yapılan araştırmalar öncelikle ısınma hareketlerinin yapılması gerektiğini vurguluyor. Kardiyo egzersizleri sonrasında ise hangi bölgenin incelmesini istiyorsanız o bölge için gerekli hareketlerin yapılması gerekiyor. Bu sayede bölgesel incelme sağlanabiliyor.

Günlük yaşantımızda iş stresi, düzensiz beslenme ve az hareketlilik gibi nedenlerden dolayı göbek çevresinde yağlanmalar meydana gelebilir. Hal böyle olunca da hangi hareketler göbek eritir sorusu kaçınılmaz oluyor. Sizler için en etkili hareketleri uygulamalı anlatımlarıyla birlikte hazırladık. Şimdi bu egzersizlere yakından bir göz atalım.

Crunh Hareketi

Crunh Hareketi ile Göbek EritmePin
Crunh Hareketi ile Göbek Eritme

Göbek çevresi yağlanmasında en etkili yöntemlerden biri crunh hareketi olarak gösteriliyor. Crunh hareketi aslında halk arasında yarım mekik olarak biliniyor. Bu yöntem karın kaslarını çok iyi çalıştırmaktadır. Sırt üstü bir spor matının üzerine uzandıktan sonra kollar başın arka kısmına alınır ve zemine sağlam bir şekilde ayaklar yerleştirilir. Daha sonrasında derin bir nefes alınır ve kalkış aşamasında nefes verilmesi sağlanır. Tekrar yatarken ise nefes alınır. Bu yöntemde nefesinizi doğru kontrol etmeniz gerekir.

Crunch Uygulamalı Anlatım

YouTube video

Plank Egzersizi 

Plank Egzersizi İle Göbek EritmePin
Plank Egzersizi İle Göbek Eritme

Kilo vermeye yardımcı olan bu egzersiz aynı anda kol kasları ,göbek kasları ve bacak kasları gibi birçok bölgenin çalışmasına yardımcı olur. Hatta bazı kişiler sadece günlük belli sürelerde düzenli plank egzersizi sayesinde kilo verdiklerini belirtmektedir. Bu egzersiz ilk başta kişiyi bir hayli yorabilir, ancak bu gayet normaldir. Bunun için kısa sürelerle başlayarak alıştıkça artışa gitmek doğru olacaktır.

Plank Egzersizi Uygulamalı Anlatım

YouTube video

Kalça Kaldırma Hareketi

Kalça Kaldırma Hareketi ile Göbek EritmePin
Kalça Kaldırma Hareketi ile Göbek Eritme

Göbek eritme egzersizleri arasında en etkin sonucu veren bir diğer yöntem ise kalça kaldırma hareketi olarak bilinmektedir. Çoğu insan bu egzersizi yapmakta ilk aşamalarda oldukça fazla zorlanır. Fakat bu hareket gerek karın gerekse bacak kaslarını çok iyi bir şekilde çalışmasını sağlar. Aynı zamanda bacak kaslarında kısalmanın da önüne geçer.

Kalça Kaldırma Hareketi Uygulamalı Anlatım

YouTube video

Bu tarz egzersizlerin sonuç vermesi için mutlaka düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Düzenli olarak yapılmayan egzersizlerin vücut inceltmede hiçbir yararı olmayacaktır. Bu sebeple istikrar oldukça önemlidir. Böylece hangi hareketler göbek eritir sorusuna detaylı bir şekilde değinmiş olduk.

Daha fazlası için sağlık kategorimizi takip etmenizi tavsiye ederiz. Tüm soru, öneri ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Oyla post
Yorum yapın