En Romantik Film Önerileri (Sevgilinizle İzleyebileceğiniz 4 Film )

Bu içeriğimizde sevgilinizle izleyebileceğiniz en romantik film önerileri ile karşınızdayız. Romantik film deyince akla gelen ilk film hem çok tatlı hem de romantik bir film olan Amelie’dir.

Farklı senaryosu ve eğlenceli anekdotları ile birlikte sevgilinizle izlerken keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dönem filmi seviyorsanız Jane Austen’in Aşk ve Gurur‘unu da izleyebilirsiniz.

Edebi bir eseri çok başarılı oyuncularla birlikte izlemek isterseniz Aşk ve Gurur tam size göre olabilir. İzlerken aşk üzerine farklı bir yorum da getirebilirsiniz.

Ama aşk ve ilişkiler üzerine bol ve eğlenceli diyaloglarla dolu bir film izlemek isterseniz de kesinlikle Before Sunset‘e bir şans vermelisiniz. Henüz izlemediyseniz çok şanslısınız, çünkü hem sorgulayıcı hem de keyifli vakit geçirirsiniz.

En Romantik Film Önerileri – 50 İlk Öpücük ve Al Yazmalım


Sevgiliniz amansız bir hastalığa tutulmuş ve her gün hafızasının yeniden tazelenmesi gerekiyorsa ne yaparsınız? Bıkıp usanmadan onu kendinize yeniden aşık etmek için her gün uğraşır mısınız?

Belki de her gün yeniden öpüşen bu çifti izlemek size keyif verecektir. En romantik film önerileri arasında 50 İlk Öpücük büyük yer tutuyor. Henüz izlemediyseniz hemen sevgilinizle izlemek için bir program yapın.

Peki, ülkemizde en sevilen romantik film deyince aklınıza ne geliyor? Emek mi tutku mu sorgulaması yapılan en güzel aşk filmlerinden birisi de Al Yazmalım. Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın bu şahane filmini yeniden izleyerek sevgilinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Senin İçin ve Sadece Aşk


En romantik film önerileri listesine Senin İçin (Restless) filmini eklemesek olmazdı. Bu filmin hikayesi biraz üzücü. Çünkü başroldeki Annabel ölümcül bir hastalığa yakalanmış ve ölümü yakın. Enoch ise annesi ve babasını kaybetmenin acısını bir türlü üzerinden atamamış.

Annabel, ölümü Darwin ve evrim teorisi okuyarak kabullenmeye çalışırken, Enoch da hala Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan bombaların yasını tutuyor. Bu ilginç çiftin güzel hikayesinden keyif alabilirsiniz.

Sadece Aşk (Love is All You Need) ise kanser hastası İda’nın hastalığı atlattıktan sonra kocasının onu iki buçuk yıldır aldattığını öğrenmesi ile başlıyor.

Kızının düğünü için İtalya’ya yola çıkması gereken İda’nın yolu damadının babası Philip’le çakışacaktır. Genç çift Astrid ve Patrick İtalya’da yapmak istedikleri düğünü iptal etmek zorunda kalır. Ama Pihlip ve İda’dan güzel bir aşk hikayesi doğacaktır.

Daha fazlası için ”Genel” kategorimizi takip etmenizi tavsiye ederiz. Tüm soru, öneri ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın