En Çok Tercih Edilen Seo Eklentisi – 2022

Her gün binlerce web sitesinin açıldığına şahit oluyoruz. Doğal olarak rekabette kaçınılmaz oluyor. Bu zorlu mücadeleden üstün gelmek için ise en çok tercih edilen SEO eklentisi ile sitenizi desteklemeniz gerekiyor.

WordPress ile web siteniz harika içeriğe sahip olabilir, ancak SEO için optimize edilmemişse büyük bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Web siteniz arama sonuçlarında görünmeyecek ve bu da trafik alma şansınızı önemli ölçüde azaltacaktır.

İster bir WordPress sitesi oluşturuyor ister mevcut bir site geliştiriyor olun, aramanızı basitleştirecek ve pratik araçlar konusunda size rehberlik edeceğiz.

WordPress İçin En Çok Tercih Edilen Seo Eklentisi

Web site sahipleri tarafından en çok tercih edilen SEO eklentisi genellikle kullanımı kolay ve pratik olanlardır. Bir SEO eklentisi karmaşıklıktan uzak, detaylı ancak bir o kadar da basit bir kullanıcı ara yüzü sunmalıdır.

Bu alanda göze çarpan eklenti ise Yoast SEO eklentisi olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi eklentinin detaylarına yakından bir göz atalım.

Yoast SEO Eklentisi

En çok tercih edilen SEO eklentisi - Yoast SEOPin
En çok tercih edilen SEO eklentisi – Yoast SEO

Muhtemelen Yoast SEO’yu zaten biliyorsunuzdur. 5 milyon aktif yükleme ve 4,7 yıldız ile en çok tercih edilen SEO eklentisi olarak bilinmektedir. Ayrıca ücretsiz bir eklentidir. Yeni başlayanlar için kullanımı kolaydır, ancak profesyonel kullanıcılar için gelişmiş seçenekler sunar.

Yoast SEO Ana özellikleri

  • Eklenti içerisindeki anahtar Kelime Optimizasyonu; kullanıcıların SEO dostu başlıklar, meta açıklamalar ve anahtar kelimelerle sayfaları ve gönderileri optimize etmesine olanak tanır.
  • Snippet; kullanıcılara, sayfanın Google arama sonuçlarında nasıl görüneceğine dair bir ön izleme sunar.
  • Okunabilirlik kontrolü;  metni Flesch-Kincaid ilkelerine göre ayrıştırır ve okumayı kolaylaştırır. Esnektir, yani hem klasik editörlerde hem de Gutenberg editörlerinde mükemmel şekilde çalışır.
  • Sürekli Güncellemeler; eklenti genellikle iki haftada bir güncellenir. Bu şekilde kullanıcılar, web sitelerinin en yeni Google algoritmaları kullanılarak optimize edildiğini bilmenin rahatlığını yaşayabilir.

Bu ücretsiz özelliklere ek olarak, kullanıcılar ek özellikler ve geliştirmeler için premium hizmeti belli bir ücret karşılığında satın alabilir. Dahili bağlantı önerilerine, içerik bilgilerine ve 7/24 desteğe 1 yıllık ücretsiz erişim bulunmaktadır.

Hepsi Bir Arada SEO Paketi

En çok tercih edilen SEO eklentileri özelinde adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti web sitenizi optimize etmek için gerekli olan her şeye sahiptir. Wordpress altyapısı kullanan milyonlarca kişiden tam not almayı başarmıştır.

Genel olarak bu özel eklenti şunları sunar; Site haritası ve Google Analytics entegrasyonu mevcuttur. Tehlikeli botların web sitenizi yavaşlatmasını önleyen kötü amaçlı bir bot engelleyici sunar. URL işlevi, basit meta etiket otomasyonu, ihtiyaçlarınıza göre işlevleri etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için özel ayarlar bulunur.

Böylece en çok tercih edilen SEO eklentisi konusuna değinmiş olduk. Daha fazlası için ”Genel” kategorimizi takip etmenizi tavsiye ederiz. Tüm soru, öneri ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz

Oyla post
Yorum yapın