Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı

Eczanelerde Satılan En Etkili Zayıflama Hapı, kilo vermek isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan birisi olan nasıl kilo verebilirimdir, Eczanelerde satılan zayıflama ilaçları, Sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış güvenli ilaçlardır. Aynı zaman unutulmaması gereken en önemli unsurlardan birisi Eczanelerde satılan zayıflama ilaçları alırken, mutlaka doktor kontrolünde kullanması gereken gruplar arasındadır.

Eczanelerde Satılan Zayıflama ilaçlarının Çeşitleri Nelerdir?

Eczanelerde satılan zayıflama ilaçları, hızlı kilo verme ya da diyet yapamayan kişilerin başvurduğu alternatifler arasınadır. Zayıflama ilaçlarının kesinlikle bilinçsiz olarak, doktor kontrolü altında kullanılması gerektiğini unutulmamalıdır. Doktorlar tarafından zayıflama hapları kilo vermek için insanlara reçeteyi yazmadan evvel bir takım tetkikler yapıldıktan sonra tavsiye etmektedir. Unutulmaması bir ayrı diğer konu ise kesinlikle Sağlık bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları olması gerekmektedir. Eczane dışında satılan ilaçların kesinlikle ve kesinlikle tüketilmemesi gerekmektedir.

Bu tür ilaçları özellikle obezite tedavisi görmekte olan hastalar için kullanılmaktadır. Zayıflama ilaçlarının reçetesiz kullanılması ise ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu durumdan dolayı eczanede satılan zayıflama ilaçları şu şekildedir;

  • Xenical Forte
  • Meridia
  • Thincal
  • Reductil
  • Wanabi Forte

Xenical Forte

Sağlık tarafından onaylı olan ve eczane dışında satılmayan Xenical Forte, doğrudan sindirim sistemine etki yaptığından dolayı zayıflamayı tetikleyen bir ilaçtadır. Doktor tarafından verilen ve verilen dozlarda kullanılması gereken Xenicel Forte, etken maddesi ise Orlistat olmakatdır. Xenical Forte sindirim sistemine etki yapması ile birlikte bağırsaklarda ki yağ emilimini azaltması ile birlikte hızlıca kilo vermesine etki yapmaktadır.

Xenical Forte, doktorlar tarafından en çok tavsiye edilen ilaçlar arasındadır. Obezite hastalarına en çok reçeteler arasında olan bu ilaç, düşük kalorili diyetlerde tavsiye ilacı olarakta kullanılmaktadır. Xenical Forte tavsiye edilen kullanım süresi ise 12 haftadır. Ayrıca yağ içermeyen diyetler de ise, Xenical Fortenin herhangi bir etkisi yoktur.

Meridia

Meridia, eczaneler de satılan obezite tedavileri için doktorlar tarafından reçeteye yazılan ilaçtır. Başlangıç dozu olarak gündüz bir kez yemek ile birlikte yada ayrı olarak 10 mg’dır. Gündüzde 15 mg’ın üzerinde olan tüketimler de tavsiye edilmemektedir. Çok sayıda değişken analizler ile birlikte, düşük kalorili diyet ile birlikte tedavinin ilk 4 haftasında hastaların %60’ı en az %5 koli kaybettiğini göstermiştir.

Thincal

Thincal, doktorlar tarafından yapılan tekitler sonucunda obezite tedavisinde kullandığı diğer ilaçlar arasındadır. Sinirim sistemi üzerinden etki ederek, besinlerle alınan yağların yaklaşık üçte birinin sindirilmesini engellemektedir. Thincal ile birlikte, bu enzimlerin tüketiminiz sürecince aldığımız olduğunuz besinlerin yağlarının sindirilmesini engeller. Sindirilmeyen yağlar emilemez ve vücudunuzdan dışarı atılır. Tabi her ilaçta olduğu gibi asla, Eczane dışında alınmamalı ve kesinlikle doktor reçetenize yazılması gerekmektedir. Çocuklar bu ilacın tüketimi ise 12 yaş çocuklar da kullanılmamalıdır.

Reductil

Reductil, beyinde bulunan ve iştahı düzenleyen iki kimyasalın ( serotonin ve noradrenalin ) seviyesini artırarak çalışan sibutramin etken maddesini içerir . Bu kimyasallar, kişiye acıktığını ve yemesi gerektiğini ya da doyduğunu ve yemeyi bırakması gerektiğini bildiren sinyaller gönderir. Sibutramin, tokluk veya tokluk hissine neden olan (yani iştahı bastıran) kimyasallarda bir artışa neden olur ve bu nedenle kişinin yediği miktarı azaltmaya yardımcı olabilir.

Doktor kontrolü ile olan, her gün yemekle birlikte veya yemeksiz alınabilen 10 mg’lık bir Reductil tableti reçete ile alınabilmektedir.. Doktor ayrıca kalori ve yağ kontrollü bir diyet ve egzersiz önerecektir . Reductil, kalori alımını azaltmadan ve fiziksel aktiviteyi artırmadan kilo vermede etkili değildir.

Wanabi Forte

Wanabi Forte, ilacının da bir çok yararlardır vardır. Yan etkileri ise diğer ilaçlara nazaran görülme sıklığı çok az olan mucizevi ilaç sindirim sisteminde diyet veya kilo vermek isteyen kişiler için müthiş etkilere sahiptir. Son zamanlar da kullanımı oldukça artmıştır. Biliyorum sürekli bu makalem de sizlere hep hatırlattım 🙂 ancak her ilaçta olduğu gibi kendi sağlınız için doktor kontrolünde alınılması gerekmektedir. Bu ilaç üç ana öğün de tüketilmesi, 1 adet kapsül şekilde kullanılması gerekmektedir. Ayrıca tüketiminden 1 saat sonrası civarında bol su içilmelidir.

Pin

Eczanelerde Reçetesiz Satılan Zayıflama ilaçları

Alli diğer adı ile Orlistat olan bu ilaç eczaneler de reçetesiz zayıflama ilacı olarak alabilirsiniz. Günlük yaşamımızda tükettiğimiz yiyeceklerin yağlarının bir kısmını bloke etmeye yardımcı olan ve yağın bir kısmını emilmesini engellemektedir. Alli, kilo vermeye yardımcı olan, yeniden kilo alma olasılığını engellemektedir. Genellikle her ana öğün de 3 kez tüketilmektedir, ancak öğünün kalorisi %30 dan fazla yağ içermemelidir. Bu ilacı da her ilaçta olduğu gibi yan yetkiler karşı yada diğer olaylara karşı doktor bilgisi dahilinde tüketilmelidir.

Sizler için araştırdığım ve emek verdiğim makalemi sizler için araştırıp detayları ile birlikte yazdım, umarım okurken keyif almışsınızdır. Yorum kısmında düşüncelerinizi yazmanızı rica ederim, Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. 🙂

5/5 - (2 votes)
Yorum yapın

1