Apireks 100 Mg 5 Ml Ne İşe Yarar?

Ağrı sızı çeken ve yüksek ateşle mücadele eden pek çok kişi Apireks 100 Mg 5 Ml ne işe yarar sorusunu araştırmaya başladı. Sizler için bu şuruba dair tüm detayları derledik. Şimdi ayrıntılara geçelim.

Apireks Şurup genellikle yüksek ateş için kullanılır. Ancak bunun yanında diş ağrısı, kas ağrısı, boğaz ağrısı, baş ağrısı ve kulak ağrısı gibi durumlarda da yararlanılmaktadır.

Apireks, her 5 ml hacimde 100 mg ibuprofen içerir. Ateş ve ağrı hissini azaltma konusunda oldukça etkilidir. İbuprofen ek olarak çocukluk çağı romatizmal hastalıklarında da  tercih ediliyor.

Apireks Şurup nedir?

Apireks 100 Mg 5 Ml Ne İşe YararPin
Apireks 100 Mg 5 Ml Ne İşe Yarar

Apireks, her bir ölçeğinde 100 mg ibuprofen içeren etkili bir şuruptur. Apireks şurup içerisinde bulunan ibuprofen:

  • Ağrı kesici
  • Ateş düşürücü
  • İltihapla mücadele etkileri olan propiyonik asit türevi olan bir NSAİİ‘dir.

Nasıl kullanılır?

Apireks 100 Mg 5 Ml ne işe yarar sorusunun yanında nasıl kullanılacağı da oldukça fazla merak ediliyor. Öncelikle ilaç şişesini ortalama 10 saniye kadar iyice çalkalamanız lazım. Ardından çocuğunuzun yaş ve kilosuna göre Apireks Pediyatrik Süspansiyonun kendi ölçeği ile verebilirsiniz. Apireks Pediyatrik Süspansiyon ölçeğinin nasıl kullanılacağına dair gerekli bilgileri eczacınızdan öğrenebilirsiniz.

Kaç ölçek Apireks Şurup vermeliyim?

Apireks şurup dozunu kiloya göre hesaplamak için ateş düşürücü asistanını kullanabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki bilgilerden de yararlanabilirsiniz.

Doz ayarlaması için gerekli bilgiler ilacın kutusundan çıkan sütunda bulunmaktadır. 12 yaşından büyük çocuklarda erişkin dozu kullanılır. Yetişkin bireyler günde 3 ya da 4 defada toplam 1800 mg ibuprofen alabilirler.

Kilosu 7 kg altında olan bebeklerde İbuprofen kullanımı tavsiye edilmez. 6 yaşından küçük çocuklarda Parasetamol içeren şuruplar daha güvenli olmaktadır. Çocuk ve ergenlerde meydana gelen romatizmal eklem hastalıklarında bu dozlar doktor reçetesiyle 2 katına kadar çıkabilir.

Apireks Şurup kaç saat arayla verilir?

Apireks Şurup, 1 gün içerisinde 3-4 defa kullanılabilmektedir. Apireks şurup bir kez kullanıldıktan sonra diğer doz için 4 ila 6 saat kadar beklemeniz önerilmektedir.

Böylece Apireks 100 Mg 5 Ml Ne İşe Yarar konusuna değinmiş olduk. Daha fazlası için ”Sağlık” kategorimizi takip etmenizi tavsiye ederiz. Tüm soru, öneri ve görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz

Oyla post
Yorum yapın